Forum ..:: Yamaha Virago - Forum Miłośników ::.. Strona Główna ..:: Yamaha Virago - Forum Miłośników ::..
UWAGA !! Forum przeniesione pod adres www.virago.com.pl UWAGA ! !
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

chciałbym, ale...
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ..:: Yamaha Virago - Forum Miłośników ::.. Strona Główna -> Ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mares




Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Pruszków

PostWysłany: Wto 20:32, 24 Kwi 2007    Temat postu: chciałbym, ale...

Witam serdecznie forumowiczów, jako, ze jestem nowy to przedstawie się, nazywam się marek i już.

Zawsze chciałem kupić sobie motocykl, jednak dopiero teraz zaczołem sie interesować głębiej tematem... wybór padł na Virago, bo jest bardzo ładny i właśnie taki jaki powinien być. zawsze podobały mi sie tego rodzaju motocykle, a Virago nie jest za drogie i chyba w miare bezawaryjne (z tego co czytałem w necie). jestem zielony zupełnie i widziałem ten motorek tylko w przelocie na drodze... i tutaj moje pierwsze pytanie, mam ok. 190 cm wzrostu i ok 110kg wagi (pracuje nad tym...) czy ja się zmieszcze na ten motorek? czy nie będzie zbyt "mały"?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PowelL




Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 147
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Wto 20:47, 24 Kwi 2007    Temat postu:

A o jakim właściwie motocyklu mówisz ?
Bo ważny jest jeszcze model. Virago jest budowane zasadniczo na dwóch ramach:
- 250 i 535 na mniejszej,
- 700, 750, 1100 itp. na większej,

(pominąłem tu mniej w Polsce znane wersje - proszę o wybaczenie)

Ja przyznam mam gabaryty ciut większe niż Ty (też nad tym pracuję) i przymierzając się do 535 stwierdziłem, że to nie jest motocykl dla mnie. Ostatecznie siedziało mi się w miarę o.k., według papierów wysokość siodełka jest prawie taka sama w obu wersjach ramy. Ale coś było nie tak. Całe szczęście znalazłem dla siebie 750'tkę i jest o.k. (chociaż gdybym jeszcze raz kupował, brałbym już 1100 Wink)

Poza tym, można jeszcze taki motocykl powiększyć optycznie. Skórzany wałek z przodu, sakwy sporo zmieniają w tym względzie.
Jestem pewien, że jeśli będziesz celował w większą ramę, moto będzie dla Ciebie o.k. Smile


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mares




Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Pruszków

PostWysłany: Wto 20:52, 24 Kwi 2007    Temat postu:

dzięki za szybką odpowiedź... z wilkościami ram to podejrzewałem, ze są różne zależnie od pojemności, ale nie do końca byłem przekonany czy tak faktycznie jest Smile
możesz napisać dlaczego kupiłbyś 1100?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PowelL




Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 147
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Wto 21:06, 24 Kwi 2007    Temat postu:

mares napisał:
możesz napisać dlaczego kupiłbyś 1100?

Dlaczego?
Bo w przypadku takiego motocykla jak Virago, im więcej, tym lepiej Laughing
To nie jest stukonny sporciak, oddaje moc dość łagodnie więc przy założeniu, że jeździec ma równo pod sufitem, nie ma niebezpieczeństwa, że moc silnika go (jeźdźca) przerośnie.
To raz, a dwa - po prostu lubię duże gary pod bakiem Cool


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mares




Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Pruszków

PostWysłany: Wto 21:12, 24 Kwi 2007    Temat postu:

wielkie dzięki za info...

czy jest coś o czym powinienem jeszcze wiedzieć na temat virago?
bo motor sam w sobie podoba mi się bardzo, jest rewalacyjny, szczególnie w czerwono-białym malowaniu.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wolbi
Administrator



Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 135
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto 21:32, 24 Kwi 2007    Temat postu:

Jezeli jestes duzej postury to zdecydowanie 1100 bedzie dla Ciebie lepsze i to nie tylko kwestia wygladu, ale i mocy silnika. No a jak jeszcze uzbroisz go po zeby jak koledzy to bedzie co podziwiac:) pozdrowka

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mares




Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Pruszków

PostWysłany: Wto 22:12, 24 Kwi 2007    Temat postu:

a tak mi przyszło do głowy, ze może możnaby na forum podzielić się informacjami na temat serwisów, takie swoiste co? gdzie? kiedy za ile? i czy dobrze? może udałoby się stworzyć osobny dział, lub coś podobnego... tymczasem chciałem się spytać czy ktoś zna jakiegoś mądrego mechaniora w okolicach pruszkówa, względnie w okolicach warszawy?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pestek




Dołączył: 22 Kwi 2007
Posty: 103
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa (Skorosze)

PostWysłany: Śro 1:47, 25 Kwi 2007    Temat postu:

mares napisał:
a tak mi przyszło do głowy, ze może możnaby na forum podzielić się informacjami na temat serwisów, takie swoiste co? gdzie? kiedy za ile? i czy dobrze? może udałoby się stworzyć osobny dział, lub coś podobnego... tymczasem chciałem się spytać czy ktoś zna jakiegoś mądrego mechaniora w okolicach pruszkówa, względnie w okolicach warszawy?


Jest juz dzial warsztat, nie wystarczy? Ja bym podciagnal pod to serwisy - tzn. zalozyl taki temat, jak potrzebujesz.
W okolicach Wawy, na preclach chwala: [link widoczny dla zalogowanych]
Ja mam na razie uczucia mieszane. Szczegoly na priv jak Cie interesuja. To troche po drugiej stronie niz Pruszkow.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pestek




Dołączył: 22 Kwi 2007
Posty: 103
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Warszawa (Skorosze)

PostWysłany: Śro 2:12, 25 Kwi 2007    Temat postu:

wolbi napisał:
Jezeli jestes duzej postury to zdecydowanie 1100 bedzie dla Ciebie lepsze i to nie tylko kwestia wygladu, ale i mocy silnika. No a jak jeszcze uzbroisz go po zeby jak koledzy to bedzie co podziwiac:) pozdrowka


Jesli dobrze rozumiem to Mares napisal ze dopiero zaczyna swoja przygode z motocyklami. Nie jestem do konca pewien czy plecanie mu na poczatek 1100 jest rozsadne. Spotkalem sie juz z opinia ze i wysocy jakos sobie radzili na 535 i nie narzekali.
Ja wiem ze Virago to nie R1, ale sama masa...
Temat jest zlozony. Powiem jeszcze tylko ze po mojej mlodzienczej przygodzie z Simsonami i MZ-kami, po latach na XV535 przezylem szok, nie mialem odwagi na jazde probna. Do tej pory (3sezony=12kkm) nie jestem pewien ze moge sie przesiasc na wieksza pojemnosc. Nie zawsze sie czuje Panem sytuacji...
Mares jesli masz mozliwosc niedlugiej zmiany moto, to ja bym proponowal zaczac od 535 (wysuniete spacerowki i bedzie ok). Jak jestes rozsadny to na wiekszej tez przezyjesz, ale opanowac wieksze moto bedzie trudniej.
Pozdro.

PS. Trzeba bylo myslec o jakiejs piecsetce jak wazyles 80kg Smile To tysiaczka by byla w sam raz teraz Wink


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dangel




Dołączył: 30 Kwi 2007
Posty: 82
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Śro 13:22, 02 Maj 2007    Temat postu:

zgadzam się z pastekiem,
kolega jest zielony a wy mu proponujecie 1100, to nie zbyt dobre zwłaszcza że mares nie ma nawyków nauczonych podczas długoletnich lub długich jazd. Gdybyś maras kupił sobie 1100 to mógłbyś mieć problemy z wolną jazdą i parkowanie bo utzymanie ponad 250 kg, a 196kg(virago 535) to jest to różnica. Jeszcze musisz się zastanowić czy będziesz jeździł sam czy z pasażerem, bo jak sam to myśle że 535 jak z pasażerem to może troszeczkę mocniejsze. a i najważniejsze, dosiadaj motocykli i zobacz jak się na nich czujesz bo to jest najważniejsze


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PowelL




Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 147
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Śro 14:44, 02 Maj 2007    Temat postu:

Virago 1100 nie waży "ponad 250kg", tylko 240kg (o 4 kg więcej niż 750). Taki chłop jak mares bez problemu powinien sobie poradzić z wolną jazdą i utrzymaniem tego motocykla. To tylko kwestia techniki, którą opanuje bardzo szybko.
Natomiast różnice w mocy silnika pomiędzy 535 a 750 i 1100 nie są ogromne, więc tutaj również nie widzę problemu.
To jest moje zdanie, ale zgadzam się, że mares powinien się sam przymierzyć do motocykla.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dangel




Dołączył: 30 Kwi 2007
Posty: 82
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Wrocław

PostWysłany: Pią 12:58, 04 Maj 2007    Temat postu:

PowelL napisał:
... To tylko kwestia techniki, którą opanuje bardzo szybko...


no właśnie kwestia techniki, której nie posiada, a nauczenie się jej na dużym sprzęcie jest trudniejsze


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mmm757




Dołączył: 23 Kwi 2007
Posty: 270
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: świecie

PostWysłany: Czw 12:02, 10 Maj 2007    Temat postu:

eee ja mam 183 wzrostu i mam 535
jest git Cool


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jacek




Dołączył: 04 Maj 2007
Posty: 68
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Zielonka

PostWysłany: Czw 12:16, 10 Maj 2007    Temat postu:

Popieram pestka.
1100 dla kogoś kto rozpoczyna przygodę z motocyklem, to troszkę za dużo.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kevin




Dołączył: 09 Maj 2007
Posty: 4
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Strzegom

PostWysłany: Czw 13:19, 10 Maj 2007    Temat postu:

moje 3 grosze do tematu....
ja zaczynałem ok 750 jakies 2,5 roku temu i jakis specjalnych problemow nie mialem a 1100 to podobne gabaryty i troszke wieksza moc i ciezar wiec przy spokojnym obchodzeniem sie nie powinno byc problemu. Dodam ze przy wzroscie 190 cm uwazam moja 750 ciut za mała .. i to tak delikatnie mowiac. Dodam ze moja zonka (tez poczatkuja biker) daje sobie z 750 rade ... nawet z garazu ja 2 razy wytargała a bicepsy u niej cieniutenkie
Laughing Oczywiscie nie ma mowy o stawianiu na centralnym (nawet nie probowala) no ale ..radzi sobie.
Odnosnie mocy to przy jezdzie solo jeszcze ujdzie, ale z plecakiem i pod gorke ..no to juz jest mały problem.
pozdrowiska


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ..:: Yamaha Virago - Forum Miłośników ::.. Strona Główna -> Ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin